Настільна гра «Будинок Слово» про літературу, історію та (не)свободу

6 Березня 2020

?1930 рік. Ласкаво просимо у столицю УCРР – Харків.
?Місто, яке щохвилини розбудовується, наповнюється сенсами, людьми та грандіозними планами влади.

?Що таке будинок «Слово»?
Захмарні ціни на помешкання змушували митців шукати собі прихистку по комуналках, чужих кухнях та підвалах. У середині 1920-х творці культури звернулися до влади з проханням про будинок, який би став кооперативним житлом літераторів.
Збудований наприкінці 1920-х і заселений у 1930 році, будинок «Слово» розташувався у Харкові за адресою вул. Червоних Письменників, 5, зараз — вул. Культури, 9. Місце, де жила практично всі найвідоміші літературні діячі — письменники, критики, редактори й ілюстратори того часу.

Гра «Будинок “Слово”» розроблена Харківським літературним музеєм.

??Чому ми проводимо цю гру у Музеї Голодомору?
Арешти мешканців будинку почалися майже відразу після того, як його заселили – у січні 1931 року. До 1938 року репресовано було вже більшість мешканців. У Будинку “Слово” через ігрову форму відтворено реалії 1930-х, наприклад, розкуркулення, торгсини, обшуки, які використовував тоталітарний режим проти українців, які вміли аналізувати, думати, критикувати та протестувати.

?‍?Рафаель Лемкін, автор терміну «геноцид», назвав знищення інтелігенції – «мозку нації» – однією зі складових геноциду української нації, впровадженого керівництвом СССР.

?Про що гра?
Гра дозволяє відчути атмосферу життя 1930-х років, коли творчість співіснувала з цензурою і гнітючим страхом арешту. Учасники зможуть розглянути портрети й автографи мешканців будинку, обкладинки та ілюстрації їхніх книг, дізнатися історії із їхнього приватного та творчого життя і навіть приміряти на себе роль сексота чи фотокореспондента.

♦️РЕЄСТРАЦІЯ (група до 16 людей — кличте друзів й займайте побільше місць): https://forms.gle/2t8k7JKt2BnHbqrP8

?КОЛИ: 15 березня;
⏰ЧАС: 12:00 (тривалість — близько 1 години);