Атака хакерів на сайт Музею Голодомору

14 Серпня 2019

12 серпня о 13:34 на офіційну пошту НМ «Меморіал жертв Голодомору» прийшов лист від сервісу віртуального хостингу FREEhost.ua про напад на офіційний сайт музею. Лист повідомляв: «Виникла проблема в роботі Вашого акаунту MEMORIALG. На Ваш сайт проведена достатньо потужна  ДДОС атака. Це призвело до порушення роботи сервера. Нижче наведено список одночасних запитів на сайт».

Переходи на сайт музею, як зазначає сервіс хостингу, відбувалися здебільшого на російськомовну та англомовну версії  сайту.

Досі невідомо, хто та з якою метою вирішив вивести з ладу сайт Національного музею. На сайті зберігаються архівні матеріали про геноцид українського народу, геоінформаційна система “Місця масового поховання”, яку запустили у 2018 році за підтримки Українського Культурного Фонду, а також список жертв Голодомору.

Справу на розгляд передали до Служби Безпеки України.

Сайт було розблоковано у вечері 13 серпня, ведуться роботи з посилення захисту нашого інтернет-ресурсу та уникненню схожих проблем у роботі сайту в майбутньому.

Нагадаємо, 29 березня 2019 року працівниками НМ «Меморіал жертв Голодомору» було виявлено факт створення та функціонування фейкового сайту Музею http://memorialholodomors.org.ua.