Автори триптиха «Геноцид 1933» Тарас і Юрій Гончаренки відвідали Музей Голодомору
У Музеї Голодомору сьогодні, 13 січня, побували автори триптиха «Геноцид 1933» Тарас і Юрій Гончаренки. Нагадаємо, це масштабне полотно до 26 лютого буде експонуватися в Залі пам’яті нашого Музею.
Художники розповіли історію створення цієї картини, що розпочалася в ще радянському 1988 році. Поділилися, що їх, зовсім молодих митців – Юрію на момент написання роботи було 25 років, а Тарасу – 27 – надихнуло на це, як з’явилася назва (про Голодомор тоді тільки починали несміливо говорити, а Гончаренки вже назвали свою картину словом «геноцид») та про те, які технічні труднощі виникали під час створення триптиха, який виконано в складній техніці, що поєднує мозаїку та живопис.
«Смальту ми використали із запасів діда Володимира Бондаренка, який працював над відновленням Софії Київської, а оправу зробили зі… звичайного карниза, на який вішають штори», – розповів деталі Юрій Гончаренко.
«Нам надзвичайно приємно бачити сьогодні свою роботу в Музеї Голодомору, – наголосив Тарас Гончаренко. – Адже востаннє ми її бачили років 15 тому на виставці, присвяченій Голодомору, що проходила в «Українському домі». Тоді картина перебувала в приватній колекції відомого американського колекціонера Моргана Вільямса. Ми раді, що вона сьогодні вдома й її можуть побачити наші співгромадяни».
Повне інтерв’ю з братами Гончаренками читайте незабаром.
Водночас запрошуємо всіх охочих побачити це масштабне полотно в нашому Музеї!