Дані офіційної реєстрації в демографічних дослідженнях втрат від Голодомору – відносні показники.
Співробітники Меморіалу жертв Голодомору запросили кандидата медичних наук, експерта вищого кваліфікаційного класу, лікаря вищої категорії, криміналіста, судово-медичного експерта Андрія Кіся розповісти про результати судово-медичної експертизи, що проводилася під час розгляду кримінальної справи за фактом вчинення злочину геноциду в Україні в 1932-1933 роках.
14 вересня 2018 року Андрій Кісь в Залі пам’яті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» провів лекцію «Судово-медичні аспекти дослідження Голодомору».
Перша частина лекції стосувалася питання достовірності радянської офіційної статистики. Отже, за результатами аналізу книг реєстрації актів про смерть, що зберігаються в РАГСах, загальна кількість смертей за 1933 рік по Харківській області складала 22 тисячі. Але в 1934 році органами влади було вилучено книги реєстрації актів за 1932-1933 роки. У зв’язку з цим, група експертів почала вивчення інших документів. Лектор наголосив на важливості судово-медичної експертизи, яка базується не на сфальсифікованих документах, а на первинних даних з моргів. Ще у 2001 році Андрій Кісь виявив 8 книг реєстрації смертей за 1932-1933 роки Харківського медичного моргу. Це дало змогу провести динамічне порівняння даних моргу і РАГСів.