Делегація з Бангладеш у Музеї Голодомору

29 Листопада 2019

29 листопада до Музею Голодомору завітала делегація із Бангладеш. Візит проходив у рамках ініціативи щодо створення на території республіки Бангладеш Музею пам’яті жертв геноциду 1971 року під час війни за незалежність Бангладеш, який функціонуватиме під патронатом Міністерства культурних зв’язків. Делегація планує відвідати також Німеччину, Білорусь, Боснію та Герцеговину, аби дослідити та пізнати досвіди музеїв, які розповідають про історії геноцидів.

Музей відвідали: Мунтассір Мамун, Президент Музею Архіву геноциду 1971 року у Бангладеш та координатор музею — Шахід Кадер із командою Музею Голодомору, Перший заступник Міністра культурних зв’язків Бангладеш – доктор Абу Хена Мостофа Камал.

Директорка Музею Голодомору, Олеся Стасюк, поділилася досвідом представлення та висвітлення теми геноциду у музеї, збирання та архівування інформації. Сторони домовилися про подальшу співпрацю та підписання меморандуму.

Метою створення музею у Народній Республіці Бангладеш є висвітлення маловідомих у світі подій 1971 року. Геноцид розпочався у період війни за незалежність. Протягом дев’яти місяців війни пакистанськими військовими було вбито за різними оцінками від 0,3 до 3 мільйонів людей. Близько 30 мільйонів мирних жителів були переселені в межах країни. Також було репресовано представників бенгальської інтелігенції.