Донька свідка Голодомору Сергія Плачинди передала Музею речі батька

15 Червня 2023

У Музеї Голодомору побувала Галина Плачинда – донька українського письменника, публіциста і громадського діяча Сергія Плачинди (1928–2013). Вона передала до фондів нашого закладу особисті речі батька – свідка Голодомору. Це вишита сорочка, що належала Сергію Петровичу, а також родинне фото 1930 року, де дворічний Сергійко Плачинда сфотографований разом зі своїми батьками. Це єдине фото того періоду, яке збереглося в родині.

Також ми записали інтерв’ю з пані Галиною, в якому вона розповіла про пережите її батьком у роки Голодомору, про написане ним ще в юному віці оповідання зі спогадами про розкуркулення і голод, яке в районній газеті йому порадили «тихенько винести і викинути в клозет, щоб і сліду не лишилося», про поїздку ще в радянські часи в москву, до Горбачова, з вимогою зняти табу із теми Голодомору, про переслідування каральними органами і загадковий вибух на дачі, в якому Сергій Плачинда дивом вижив. Інтерв’ю незабаром читайте на нашому сайті.

Висловлюємо щиру вдячність пані Галині за подаровані родинні реліквії та збереження історії свого роду.