Директорка Музею Голодомору взяла участь в засіданні Організаційного комітету з підготовки заходів до 90-х роковин Голодомору

4 Квітня 2023

4 квітня 2023 року в.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак взяла участь в онлайн-засіданні Організаційного комітету з підготовки і проведення заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років — геноциду Українського народу. Засідання Оргкомітету відбулося під керівництвом співголів: Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.

На засіданні Міністр культури та інформаційної політики України, заступник співголів Оргкомітету Олександр Ткаченко розповів учасникам про стан робіт із реконструкції першої черги та будівництва і введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, а також про стан підготовки експозиції музею.

Учасники засідання схвалили концепцію Міжнародного форуму до 90-х роковин Голодомору 1932—1933 років в Україні — геноциду Українського народу. Його проведуть 25 листопада 2023 року у День пам’яті жертв Голодоморів. Програму Форуму мають розробити МКІП разом із УІНП, МЗС за узгодженням із Офісом Президента України. В планах на 2023 рік також завершення будівництва Музею Голодомору.

Окрім цього, МЗС доручили активізувати роботу щодо підготовки проєктів резолюцій ООН, ПАРЄ, ОБСЄ, ЮНЕСКО про визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом. Обласні та Київська міські військові адміністрації мають протягом місяця впорядкувати могили, пам’ятники й пам’ятні знаки для належного вшанування пам’яті жертв Голодомору та штучних масових голодів першої половини XX століття в Україні.