«Голодомор: історія римується»: виставка у німецькому місті Трір
У німецькому місті Трір у п’ятницю, 10 лютого, відкриється виставка «Голодомор: історія римується». Організаторки проєкту в Німеччині — Ангеліна Лешак та Оксана Петрук, представниці організації українських студентів університету Трір «Ukrainische Hochschulgruppe_Ukrainian Student Association Trier (USAT)», спільно з Музеєм Голодомору мають на меті донести громадськості за кордоном інформацію про один із найжахливіших масових злочинів в історії людства – геноцид українців 1932—1933 років — та показати паралелі між Голодомором та знищенням українців, яке Росія здійснює сьогодні.
Внаслідок Голодомору загинуло мільйони українців. Цей страшний злочин приховували та замовчували диктаторські режими Кремля. Уже навіть після розпаду СРСР радянські наративи підхопила Росія, яка продовжує заперечувати геноцид українців. Організатори та виконавці Голодомору не понесли відповідальності за вчинений злочин. Це, зокрема, одна з тих причин, чому Росія уже в 2022 році розпочала повномасштабне вторгнення в Україну та геноцид, жертвами якого стали тисячі українців.
«Історія не повторюється, але вона може римуватися. Непокаране зло заохочується повернутися і написати рими нового жахливого вірша. Так, як повернувся незасуджений геноцид українців», — наголошують німецькі організатори виставки.
У рамках проєкту буде представлено виставку Музею Голодомору «Незасуджений геноцид українців повторюється», інсталяції «Обід, приготовлений Росією» та виставки колажів «Паралелі», створені мисткинями CUTOUT COLLAGE FESTIVAL&STUDIO у співпраці з Музеєм Голодомору. Також відбудуться покази сюжетів із циклу «Голодомор: мозаїка історії» (спільний проєкт Музею Голодомору та «Ukraїner» за підтримки УКФ) і документального фільму «Живі» від Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Крім того запланована лекція «Голодомор — вбивство голодом» доктора Клауса Юргена Беккера.
Проєкт фінансується в рамках Трірського партнерства за демократію (Trierer Partnerschaft für Demokratie), яке є частиною федеральної програми «Живи, демократіє!» Федерального міністерства у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок та молоді ФРН.