І спогад знову оживе: збираємо листи до редакцій та свідчення очевидців Голодомору, записані журналістами
До уваги ЗМІ та журналістів: Музей Голодомору оголошує великий збір свідчень про Голодомор, які в різні роки були зафіксовані медійниками.
Більшості журналістів бодай раз у житті доводилося записувати спогади свідка Голодомору. Але, як відомо, життя сюжету чи газетного номера коротке, бо завтра актуальними будуть нові теми і матеріали. Та для історії зафіксовані свідчення не втратять своєї цінності навіть через багато років, головне, аби ці матеріали були зібрані в одному місці. Наш музей якраз є таким майданчиком, де акумулюються спогади усної історії Голодомору.
На жаль, з кожним роком очевидців тієї трагедії стає все менше. Ймовірно, відійшли у вічність і більшість героїв таких теле-, радіо- і газетних матеріалів. Але важливо, що вони залишили свої сповіді про пережите, а ви їх зафіксували.
Повертаючи правду про Голодомор, ми маємо зберегти кожен спогад, кожне свідчення про ті часи. Особливо від тих, кого вже ніколи не розпитаємо.
Відтак звертаємося до журналістів та українських ЗМІ: перегляньте свої архіви – раптом там досі лежать записи з цими гіркими і болючими спогадами. Подивіться підшивки газет, випуски теле- і радіоепередач, знайдіть їхні розповіді і передайте в Музей Голодомору. Важливо все: робочі матеріали (розшифровки), світлини, аудіо- та відеозаписи або ж матеріали, які були підготовлені за ними.
Також у відділах листів редакцій ще досі можуть зберігатися листи, в яких вихлюпували свій біль про пережите очевидці Голодомору. Ці листи – безцінні, адже написані самими свідками тих подій! Знайдіть їх і передайте нам!
Звертаємося і до родичів, чиїх бабусь-дідусів, які пережили Голодомор-геноцид, записували журналісти. Якщо ви маєте публікації, героями яких були ваші рідні, передайте їх у музей – так драматична історія ваших предків буде назавжди збережена для історії.
Якщо готові поділитися такими матеріалами, напишіть нам на адресу [email protected] чи в приватні повідомлення у соцмережах. Чекаємо на зворотній зв’язок!