Інститут дослідження Голодомору презентував збірник матеріалів конференції

29 Липня 2021

Вийшли друком Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції «Міждисциплінарні підходи у дослідженні Голодомору-геноциду», що відбулася 19 листопада 2020 року. Її організатором був Інститут дослідження Голодомору.

27 липня відбулися дві презентації видання — в Одесі та Києві. У столиці в Науково-дослідному інституті українознавства МОН України збірник презентував старший науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору, кандидат історичних наук Андрій Іванець. Натомість в Одеській національній науковій бібліотеці презентацію провела старша наукова співробітниця Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду, кандидатка історичних наук, доцентка Наталія Петрова.

Серед авторів статей, що увійшли до книги, — відомі дослідники Голодомору, зокрема Дмитро Білий, Лариса Засєкіна, Андрій Козицький, Світлана Маркова, Василь Марочко, Ольга Мовчан, Наталія Петрова, Наталія Романець, Володимир Сергійчук, Олеся Стасюк, Анатолій Філінюк, Інна Шугальова, а також молоді науковці.

«Оприлюднення матеріалів стане додатковим поштовхом як для розвитку наукових досліджень, так і усвідомлення українським суспільством свого правдивого минулого та подолання трансгенераційних травм, спричинених комуністичним тоталітарним режимом», — сказала директорка Інституту, докторка історичних наук Світлана Маркова.

Інститут дослідження Голодомору планує провести чергову Міжнародну науково-практичну конференцію «Масовий штучний голод 1921–1923 рр.» 30 вересня 2021 року. Заявки і тексти наукових статей приймаються до 10 вересня 2021 року.