Команда Музею Голодомору відвідала Державний департамент Сполучених Штатів Америки

31 Березня 2023
Під час трьохтижневої поїздки до США у рамках проєкту “Увіковічення історії за допомогою просвіти та музеїв” наші співробітники відвідали Державний департамент — міністерство закордонних справ США.
В зустрічі з боку Держдепу взяли участь Директор відділу народної дипломатії, Директор програми “Посольський фонд США для збереження культури”, старший стратегічний радник Офісу з питань міжнародного кримінального правосуддя та інші експерти.
Під час зустрічі представники США отримали інформацію про роботу нашого Музею, про просування теми Голодомору у світі, а також поділилися досвідом роботи в напрямку виявлення незаконно вивезених артефактів та повернення їх в країни яким вони мають належати.
Окремою темою стало міжнародне правосуддя та питання геноциду як в радянські часи, так і після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Наші співробітники поділилися досвідом роботи Музею в напрямку збору свідчень людей які пережили Голодомор, а також досвідом документування воєнних злочинів РФ в Україні.
Ми сподіваємося що подібні зустрічі та обговорення в тому числі безпосередньо впливають на зовнішньополітичні ініціативи США як в напрямку гуманітарної та військової підтримки України, так і в напрямку підтримки захисту культурної спадщини в нашої країни.