Команда Музею Голодомору взяла участь у американській Програмі міжнародних відвідувачів-лідерів IVLP

30 Березня 2023

Команда Музею Голодомору взяла участь у великій американській Програмі міжнародних відвідувачів-лідерів IVLP за проєктом “Увіковічення історії за допомогою просвіти та музеїв”, яка фінансується Державним департаментом США. Програма тривала з 18 лютого по 11 березня 2023 року.

Провівши в США три тижні, наші фахівчині – заступниця Генерального директора Анна Сокиріна, Головний зберігач фондів Марина Принь, завідувачка Відділу усної історії Голодомору Юлія Коцур, Завідувачка експозиційно-виставкового відділу Яна Гринько, завідувачка екскурсійно-освітнього відділу Яна Городняк та її заступниця Ольга Вигодованець, а також координатор контентної групи по роботі з проєктом основної експозиції другої черги від БО «Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору» Наталя Дзюбенко – взяли участь у десятках зустрічей із колегами музейниками та представниками різних державних і громадських організацій, відвідали Вашингтон, Сієтл, Філадельфію, Айову та Чикаго.

Наші співробітники отримали доступ до унікального досвіду роботи американських колег з меморіалізації травматичної історії, організації роботи команди на великих виставкових проєктах, управління, зберігання і оцифрування музейної колекції, підготовки освітніх програм на складні та гострі соціальні теми. За три тижні наші співробітники відвідали Американський меморіальний музей жертв Голокосту (Вашингтон), Музей Голокосту і освітній центр у Чикаго, Національний чеський та словацький музей і бібліотека в штаті Айова, Музей афроамериканської історії Дю Сабля в Чикаго та інші установи.

Окремим напрямом обміну досвідом під час цієї поїздки став фандрейзинг та досвід залучення коштів на проєкти пов’язані з темою збереження та відновлення історичної пам’яті. В умовах воєнного часу Музею вкрай важливо мати досвід залучення коштів від благодійників та меценатів.

За підсумками поїздки співробітники застосовуватимуть нові знання в підходах до роботи та скористаються контактами музейних фахівців США для розширення співробітництва.. Інформаційні ресурси нашого музею додатково інформуватимуть про підсумки поїздки найближчим часом.

Дякуємо за можливість, досвід та організацію U.S. Embassy Kyiv Ukraine International Visitor Leadership Program (IVLP) U.S. Department of State Exchange Programs – U.S. Department of State