Киянка Ярослава Музиченко передала нашому Музею підбірку книжок про Голодомор

4 Травня 2023

Наша музейна книгозбірня поповнилася! Етнологиня, журналістка та наукова співробітниця Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Ярослава Музиченко передала нашому закладу особисту бібліотеку книжок на тему Голодомору. Це майже два десятки видань, серед яких «Людяність у нелюдяний час», «Із ангелом-охоронцем і фото по життю» Володимира Залізняка, «Злочин» Петра Кардаша, «Червоний апокаліпсис: Крізь Голодомор і розкуркулення» Дмитра Гойченка, а також книжки спогадів свідків Голодомору, записані в різних регіонах України, та інша тематична література.

Пані Ярослава довгий час працювала над темою Голодомору як журналістка і музейний співробітник, зокрема, й нашого музею, тож зібрала чималу колекцію книжок з цієї тематики. Передати літературу з особистої бібліотеки до нашого Музею пані Ярослава вирішила, аби доступ до цих видань мало ширше коло зацікавлених осіб.

Нагадаємо, раніше книжки та рідкісні друковані видання періоду колективізації і Голодомору нашому музею передали благодійник Дмитро Піркл та мецент Андрій Кравченко.

Національний музей Голодомору-геноциду закликає усіх небайдужих: якщо ви маєте унікальні речі, пов’язані з періодом 1932-1933 років, – світлини, листи, документи або інші раритети, розкажіть про них, написавши на пошту [email protected]. Або за телефоном (044) 254-45-12.

Унікальні реліквії вашої родини можуть стати цінними експонатами в експозиції, створення якої наразі триває.