Леся Гасиджак взяла участь у Літературному фестивалі «П’ятий Харків»

29 Січня 2024

В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак 28 січня 2024 року взяла участь у Літературному фестивалі «П’ятий Харків». Організатором фестивалю є Харківський літературний музей та команда Сергія Жадана.

Четверта частина фестивалю була приурочена до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. Леся Гасиджак взяла участь у розмові на тему «Про геноцид: Голодомор», яку модерував Євген Захарченко. До обговорення долучилися також історикиня з Великої Британії, викладачка з Кембриджського університету Дарія Маттінглі та прозаїк зі США Володимир Діброва. Під час дискусії йшлося про те, як поповнюється колекція Національного музею Голодомору-геноциду, які зміни в літературному процесі тягнуть за собою трагедії, що торкаються мільйонів, змінюють життя поколінь; як і чому автори беруться за такі складні теми, що зумовлює успіх одних творів і лишає непоміченими інші тощо.

У назві та ідеї фестивалю ключовою є образ «П’ятого Харкова», який належить всесвітньо відомому лінгвісту, почесному харків’янину Юрію Шевельову. «П’ятий Харків» – це розмова про майбутнє міста, про мрію, про бажання та бачення. Організатори фестивалю вважають, що варто говорити про майбутнє саме в ситуації кардинальних культурних та ментальних зрушень, які переживає Україна сьогодні.