Леся Гасиджак взяла участь у засіданні Організаційного комітету з підготовки і проведення заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні

17 Листопада 2022

У середу, 16 листопада, в Києві відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки і проведення заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні. Національний музей Голодомору-геноциду на цій зустрічі представляла  в.о. Генерального директора Леся Гасиджак.

Очолили засідання Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, які є співголовами Оргкомітету, а також Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

На зустрічі обговорили кілька важливих питань, зокрема, план заходів на 2022-2023 роки у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні;  роботу, спрямовану на визнання іноземними державами та міжнародними організаціями Голодомору 1932–1933 років геноцидом Українського народу; реконструкцію першої черги та будівництво і введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, а також підготовку й терміни закінчення роботи над оновленою експозицією Національного музею Голодомору-геноциду.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко наголосив на важливості збереження та поширення пам’яті про Голодомор-геноцид, зокрема, через інституційну підтримку ключового закладу, котрий опікується темою Голодомору — Національного музею Голодомору-геноциду.

Про хід роботи над майбутньою експозицією розповіла очільниця Музею Голодомору Леся Гасиджак.

“Робота над проєктом основної експозиції другої черги Національного музею Голодомору-геноциду триває вже декілька років, починаючи з 2019-го.  На сьогодні вже давно поставлено крапку в науковій концепції, – зазначила пані Леся. –  Триває робота над концепцією музеологічною, над якою працює спільна міжнародна група. Окрім ядра, яке становлять українські історики, музеологи та фахівці з суміжних дисциплін та галузей, до роботи долучені консультанти та експерти. На фінальній стадії перебуває художня концепція експозиції як складова комплексного і детального дизайн-проєкту”.

Нагадаємо, 23 листопада Музей Голодомору презентує унікальну виставку “Leica, що бачила Голодомор”. Загальнодержавне вшанування пам’яті жертв Голодомору цьогоріч відбудеться 26 листопада. Водночас пам’ятні заходи в зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору-геноциду триватимуть упродовж усього наступного року.

Джерело фото Кабінет Міністрів України.