«Меморіал жертв Голодомору» відвідали українські діаспоряни з Філадельфії

8 Серпня 2019

8 серпня 2019 року до нашого музею завітала пані Дора Винницька із родиною з Філадельфії (штат Пенсильванія, США) та  сестрами зі Львова.  Пані Дора народилася вже  не  в Україні, але бездоганно володіє мовою  й готова примножувати національні морально-духовні цінності батьківської України, продовжуючи подвижницьку справу своєї покійної бабусі, членкині Союзу Українок Америки професорки математики Надії Шульгиної-Іщук та  покійної матері викладачки Української вільної академії наук Марії Іщук-Варварової.

Пані Дора опікується питанням передачі картини Віктора Цимбала «Рік 1933», яка є однією з найперших та найвідоміших картин у світі, присвяченій  темі Голодомору. Зараз вона перебуває на зберіганні  в УВАН (США). Дора Винницька переконана, що саме ця картина, яка розповіла про геноцид українців  у Буенос-Айресі ще у 1936 році, має увійти до колекції музею Голодомору. Її обов’язково мають побачити в Україні. Ця картина-реквієм слугуватиме високій меті застереження суспільства про злочин геноциду та нагадування усім живим про мільйони вбитих голодом українців, які пережили нелюдські страждання у страшні роки Голодомору-геноциду.