Міжнародна науково-практична конференція «Масовий штучний голод 1921–1923 рр.»

30 Вересня 2021

30 вересня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Масовий штучний голод 1921–1923 рр.», організована Інститутом дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду.

Участь в онлайн-заході взяли провідні дослідники з України, США, Канади та Польщі.

Конференція була приурочена до 100-х роковин масового штучного голоду 1921–1923 рр.

Із привітальними словами до учасників звернулися Олеся Стасюк, кандидатка історичних наук, Генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду,

Ольга Бажан, директорка Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Когут Андрій, кандидат історичних наук, директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Анатолій Філінюк, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Дровозюк Степан, доктор історичних наук, професор, ректор Комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія безперервної освіти» та директорка Інституту дослідження Голодомору, докторка історичних наук Світлана Маркова.

В роботі конференції взяло участь 18 докторів і 26 кандидатів наук

Учасники конференції обговорили такі теми:

• Передумови, перебіг масового штучного голоду 1921–1923 рр. в Україні.
  • Передумови, перебіг, наслідки масового штучного голоду 1921–1923 рр. у Криму.
  • Соціально-економічні, суспільно-політичні, демографічні, морально-психологічні наслідки масового штучного голоду 1921–1923 рр. в Україні.
  • Опір українців репресивним діям комуністичного тоталітарного режиму.
  • Пам’ять про масовий штучний голод 1921–1923 рр. в Україні: наукові дослідження, інструменталізація у політиці.