Міжнародний день музеїв-2022

24 Травня 2022

Цьогорічна тема Міжнародного Дня Музеїв – Сила Музеїв.

Відтак, ми розповімо про унікальні проєкти нашого Музею, які роблять його сучасним центром вивчення та висвітлення історії Голодомору .

Найвищою місією Музею є застереження суспільства про злочин геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор 1932-1933 років. Музей навчає протистояти порушенню прав людини, культивує захист людської гідності та демократичних цінностей. Протягом багатьох років він слугує майданчиком для наукових досліджень і комунікації з теми геноциду. Музей відіграє важливу роль у розбудові громадянського суспільства, формуючи усвідомлення необхідності збереження Української держави як одного з основних способів захисту від геноциду.

Сила сучасних музеїв – у цифровізації і доступності. Команда Музею Голодомору створила перший екскурсійно-історичний мобільний додаток Track Holodomor History, що розповідає про Київ 1932–1933 років через архівні документи та фотографії, історії очевидців і досі не відомі факти. «Track Holodomor History – абсолютно унікальний продукт. Він є освітнім, але не нудним – тут зібрано факти, документи, спогади людей й історії цілих родин, старі фотографії та відеохроніки. Чимало матеріалів озвучено або переведено в комікси. Історія не залишається текстом на сторінках підручника, а оживає в руках. Уся інформація в додатку не доступна пересічній людині в якійсь іншій формі – вона або лежить в архівах, або розкидана по першоджерелах, які ще потрібно перевіряти. Історія значно ближча – у будинках, де ми живемо, у вулицях, по яких ходимо, а тепер просто у нашій кишені – у смартфоні», – розповіла кураторка проєкту Ірина Курганська. Додаток доступний українською та англійською мовами.

Освіта – невід’ємна частина діяльності музеїв. Експозиція Музею Голодомору – це поєднання історичних досліджень й сучасних мультимедійних технологій, що всебічно та зрозуміло розповідає історію Голодомору. За кожним із експонатів, які передали до нашого музею родини українців, – унікальна історія. У Залі Пам’яті представлені результати науково-прикладних досліджень і пошукової роботи. Через музейні засоби відображено репресивний механізм комуністичного тоталітарного режиму та український спротив геноциду. Також команда Музею розробила освітні інтерактивні заняття для аудиторії різного віку. Це спосіб розповісти про Голодомор і небезпеку тоталітарних режимів, не травмуючи. Освітні заняття й екскурсія доступні онлайн, що дає можливість відвідати Музей із будь-якого куточку світу.