1 Червня 2023
Музей Голодомору-генодицу відвідав Уповноважений з прав дитини Республіки Польща. Розпочато процес співпраці з Музеєм польських дітей – жертв тоталітаризму

Міколай Павляк, Уповноважений з прав дитини Республіки Польща, прибув до Києва для участі у конференції «UA: Війна. Недоспівана колискова» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, яку організував Офіс Президента України та Уповноважений Верховної Ради з прав людини. Після участі в конференції польська делегація відвідала наш музей.

Міколай Павляк разом з радником Максимом Сяркевичем запалили лампадки біля скульптури “Гірка пам’ять дитинства” та прослухали оглядову екскурсію територією меморіалу та Залою пам’яті. Керівник екскурсійно-освітнього відділу Яна Городняк звернула особливу увагу в екскурсії на експонати, пов’язані з історіями дітей в роки Голодомору та на паралелі з сучасною війною.

Шановний Уповноважений вручив В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Лесі Гасиджак запрошення від Директора Музею польських дітей – жертв тоталітаризму Іренеуша Пйотра Май з пропозицією відвідати цей музей, який знаходиться у Лодзі, на місці, де у 1942-1945 роках був німецький нацистський табір для польських дітей. А також подарував комплект видань цього музею до книгозбірні Національного музею Голодомору-геноциду.

“Ми завжди максимально відкриті та зацікавлені в міжнародній співпраці, особливо, якщо йдеться про колег, що так само займаються травматичною історією та зберігають пам’ять і досліджують злочини тоталітарних режимів. Візит пана Павляка є чудовою нагодою для початку тривалої співпраці”, – зазначила Леся Гасиджак

Крім того, шановна делегація ознайомилася з планами та реалізацією будівництва другої черги Музею. Ми сподіваємося що Міколай Павляк та Максим Сяркевич повернуться до нас у музей після відкриття другої черги і зможуть оцінити розширення роботи нашого закладу.

Завжди раді поважним гостям з дружньої Республіки Польща!