Музей Голодомору на презентації фільму «Ціна правди»

28 Листопада 2019

27 листопада у кінотеатрі Київська Русь відбувся допрем’єрний показ фільму «Ціна правди».

Головним героєм стрічки є валлійський журналіст Ґарет Джонс, який у пік Голодомору потрапляє на територію радянської України. Пройшовши селами, Джонс бачить на власні очі масову смертність від голоду, селян, які перебувають на грані між життям і смертю, для яких навіть скоринка хліба стала найдорожчим скарбом.
Одним із героїв фільму є Волтер Дюранті – журналіст всесвітньовідомого видання «Нью-Йорк Таймс». Дюранті свідомо бреше, щоб мати змогу і надалі вести безтурботне життя у столиці СРСР.
Музей Голодомору долучився до популяризації постаті Ґарета Джонса, як одного з «людей правди». До 85-х роковин Голодомору-геноциду наш музей організував перформанс у міському транспорті Києва, де актор в образі валлійського журналіста цитував записи з щоденника Джонса про Голодомор.
15 листопада у Національному музеї Голодомору-геноциду презентували книгу «Ґарет Джонс. Ціна правди», до видання увійшли вибрані статті та хроніка життя британського журналіста, який розповів світу правду про Голодомор.
Після показу фільму генеральний директор Музею Голодомору Олеся Стасюк поспілкувалася з режисеркою фільму – Агнешкою Холанд та актором Джеймсом Нортоном, який зіграв головну роль у фільмі. Олеся Стасюк подякувала авторському колективу за стрічку, яка допоможе розповідати правду про Голодомор як в Україні так і закордоном.