Музей Голодомору розпочав роботу над чотирма масштабними проєктами за підтримки УКФ
Експедиція разом із Ukrainer, доступний сайт, освітня програма для незрячих та додаток, який розповідає історію Києва під час Голодомору: Музей Голодомору розпочав роботу над чотирма проєктами за підтримки УКФ!
Що буде створено протягом року?
Експедиція у пошуках свідків разом з Ukrainer: «Голодомор: мозаїка історії»
Команда музею разом із Ukrainer вирушила в експедицію до восьми областей України, щоб знайти останніх свідків Голодомору. Ми запишемо невідомі історії про геноцид українців на відео, а також зафіксуємо місця масового поховання. Цей проєкт дозволить іноземцям дізнатися про один із найбільших злочинів ХХ століття. Також він сприятиме визнанню Голодомору геноцидом за кордоном. Експедиції – чи не останній шанс комплексно дослідити історію через спілкування зі свідками, яких майже не залишилося, та оцифрування їхніх історій.
Мобільний додаток про історію Києва під час Голодомору: «Track Holodomor History»
Мобільний додаток Track Holodomor History покаже сучасну столицю України через рідкісні старовинні фото будинків, відеохроніку життя Києва 30-х, історії очевидців, раніше не оцифровані документи, дослідження істориків та краєзнавців. Київ сотнями голосів розповість власну історію Голодомору. 77 локацій сучасного міста, які будуть супроводжуватися пояснювальними статтями, складуть картину Києва 1932-33 років. Історії ближчі, ніж за рогом, — вони уже в твоєму телефоні.
Освітня програма та адаптація екскурсії для незрячих: «Дотик на пам’ять»
Незрячі відвідувачі нашого музею вперше зможуть «побачити» архівні фото, зроблені у 1932-33 роках, прослухати унікальні свідчення очевидців Голодомору, ознайомитись із архівними документами та дослідити територію музею. Разом із ГО «Культурні географії» та тифлопедагогинею Ольгою Свєт музейники оволодіють навичками роботи з людьми з порушеннями зору. Одним із результатів програми стане перше інклюзивне доповнення до експозиції Музею Голодомору.
Адаптація сайту: «Доступний сайт — доступний музей»
Знайомство з музеєм починається з його вебсайту. Тому ще одним проєктом з інклюзії, який втілює Музей Голодомору за підтримки Українського культурного фонду, є адаптація офіційного сайту музею відповідно до міжнародних стандартів вебдоступності. Кожен охочий, в тому числі люди з інвалідністю та літні люди, матимуть комфортний доступ до інформації про музей, його тему, а також освітні заходи. До роботи над проєктом залучена команда ІТ-тестувальників з інвалідністю Inclusive IT, які є фахівцями з вебдоступності.
Музей Голодомору є єдиним у світі музеєм, який розповідає про геноцид українців. Ми навчаємо протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігаємо суспільство від повторення вчинення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор. Завдяки створенню 4 іноваційних проєктів історія Голодомору стане доступнішою через різні форми взаємодії, що допоможе комплексно та всеохоплююче комунікувати із зацікавленою аудиторією.