Музей Голодомору відвідали представники політичних і культурних інституцій Німеччини

24 Вересня 2021

Музей Голодомору відвідали представники різних політичних і культурних інституцій міста Лейпциг у межах підготовки до проведення платформи «Мрії про братерство. Київ-Лейпциг» у 2022 році. Там українські та німецькі дослідники/-ці і художники/-ці обговорюватимуть політики пам’яті під час війни, зокрема топоніміку міст-побратимів, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» і Національний музей Голодомору-геноциду. 

 

Серед гостей дискусійної платформи з Лейпцига:  Алла Лисенко, координаторка Російськомовних зустрічей у Лейпцигу, Анна Фрібель, дослідниця з Меморіалу примусової праці (Лейпциг), Борис Крумлов, голова Інституту політичних наративів (Лейпциг), Коснтанц Мюллер, кураторка мистецького простору D21 (Лейпциг), Дайан Фельбер, архітектор Художньої асоціації (Kunstverein) (Лейпциг) Менді Герт, голова культурної організації Kulturbahnhof, представниця Лейпцизької міської ради, а також Саймон Корн, куратор Фестивалю фотографії (Лейпциг).  

 

На початку зустрічі гостям із Німеччини провели екскурсію Музеєм, розповіли про історію Голодомору-геноциду 1932–1933 років, масових штучних го лодів 1921–1923 рр., 1946–1947 рр. та інших злочинів комуністичного тоталітарного режиму проти українців. 

 

Згодом заступниця генеральної директорки Музею Юлія Коцур розповіла гостям про значення Зали пам’яті, історію створення Музею та оновлену експозицію.

Заступниця директорки Інституту дослідження Голодомору Інна Шугальова розповіла про наукову діяльність Інституту та про результати Міжнародного форуму «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо».

 

Далі завідувач відділу історичних досліджень Голодомору-геноциду Інституту дослідження Голодомору Дмитро Білий розповів про наслідки Голодомору 1932–1933 років для України і світу. 

 

Наприкінці зустрічі спікери відповідали на запитання гостей щодо різних аспектів діяльності Музею.