Музей Голодомору взяв участь у NEOсвітньому Арсеналі

4 Жовтня 2021

Протягом чотирьох днів команда Музею брала участь у NEOсвітньому Арсеналі, який вже вшосте проводив Мистецький Арсенал.

NEOсвітній Арсенал – це фестиваль для дітей та підлітків, батьків та вчителів, що поєднує і взаємно підсилює культуру і науку, мистецтво і технології за принципом edutainment – тобто ігрового навчання.

Цьогорічна фокус-тема NEOсвітнього Арсеналу – «Різні разом». Це нагода подивитись широко на інклюзію, обговорити тему толерантності та співіснування різноманітних історій.

«Дуже важливо знайти підхід до маленьких гостей фестивалю, розповідати історію Голодомору, не травмуючи. Кожен фідбек батьків, вчителів та музейників нам цінний, адже дає зрозуміти, що ні діти, ні дорослі не залишились байдужими до запропонованих активностей. Такі активності можна відвідати і в музеї, заздалегідь забронювавши зручний час та дату», – зазначила завідувачка екскурсійно-освітнього відділу Музею Яна Городняк.

На NEOсвітньому Арсеналі Музей Голодомору представив інтерактивну гру «Схованку», де головна героїня гри – 12-річна Катруся – намагається уникнути небезпеки, знайти їжу та вижити під час Голодомору. Учасники допомагають їй, виконуючи запропоновані завдання, а в процесі дізнаються про окремі аспекти передумов та перебігу Голодомору. За успішне виконання кожного завдання діти отримували зерно, яке засипали до «схованки» для Катрусі.

Також команда Музею представила тренінг «У пошуках права».
«Які ми маємо невід’ємні права? Де і як ми зараз їх реалізовуємо? Де шукати відповідь, коли порушують ваше право та дискримінують вас?!». На ці та інші питання ми знаходили відповіді під час тренінгу. Мета заняття — зрозуміти сучасні права людини, закріплені в міжнародному та національному законодавстві, розвинути емпатію та негативне ставлення до фактів дискримінації, порушення свобод і зазіхань на життя.

За участь в активностях Музею відвідувачі отримали брендовані наклейки.

Загалом локацію Музею відвідали близько 300 слухачів різного віку.