Музей передав літературу про Голодомор для поширення в Швеції

20 Липня 2023

Музей Голодомору сьогодні безкоштовно передав більше сотні книг і брошур англійською мовою неурядовій організації Nordic Ukraine Forum. Це, зокрема, видання статті Рафаеля Лемкіна «Радянський геноцид в Україні» тридцятьма трьома мовами та видання «Нас вбивали, бо ми українці» в перекладі англійською.

Головною метою цієї організації є просування інтересів України у Швеції. Nordic Ukraine Forum провадить також просвітницьку роботу щодо Голодомору в Швеції та лобіює питання визнання цією країною Голодомору геноцидом українського народу. Відтак організація звернулася до Музею з проханнями про отримання літератури, яка допоможе в інформуванні громадян Швеції про геноцид українців 1932—1933 років.

Передаючи книжки, завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Михайло Костів подякував віцеголові Nordic Ukraine Forum Альоні Кашиній за важливу просвітницьку роботу та побажав успіху. Вже незабаром книжки буде доставлено в Швецію, вищезгадані видання а також книжки для дітей про Голодомор «П’ять колосків», які організація закупила в музеї власним коштом, будуть поширюватися під час майбутніх заходів, приурочених подіям Голодомору.

Нагадаємо, цьогоріч Україна та світ вшановуватимуть 90-ті роковини трагедії українського народу. На сьогодні близько 30 країн визнали Голодомор геноцидом.

Щиро вдячні кожному, хто зробив і продовжує робити важливу справу щодо поширення правди про Голодомор.