Михайло Костів взяв участь у воркшопі «Війна, наука та емоції: (не)проговорене»

5 Березня 2024

21-22 лютого у Чернігові відбувся Міжнародний воркшоп «ВІЙНА, НАУКА ТА ЕМОЦІЇ: (НЕ)ПРОГОВОРЕНЕ», організований Управлінням культури і туризму Чернігівської міської ради і Чернігівським науково-дослідним центром антропології війни за сприяння ГО «Центр прикладної антропології» та Української асоціації усної історії. До наукового заходу долучилося 45 спікерів з України, Литви, Німеччини, Канади, Швейцарії, Польщі та Франції.

Співробітник нашого музею Михайло Костів розповів про роль усноісторичних інтерв’ю в процесі визнання Голодомору геноцидом в Україні та світі. Зокрема, він охарактеризував дві колекції усноісторичних матеріалів про Голодомор, які були презентовані в Північній Америці на рубежі 1940-1950-х та в кінці 1980-х років.

Підсумовуючи свій виступ, дослідник зазначив, що усноісторичні свідчення мають значний вплив на процес визнання Голодомору актом геноциду. Вони є важливим джерелом для наукових досліджень, а також можуть бути корисними в популяризації теми Голодомору серед різних аудиторій. Насамкінець Михайло Костів наголосив на важливості подальшого виявлення та вивчення усноісторичних колекцій, пов’язаних з подіями 1932-1933 років.