Посол України у США розповів про труднощі визнання Голодомору геноцидом

2 Серпня 2019

В інтерв’ю для Укрінформу Валерій Чалий, Посол України в США, розповів про перемоги та поразки протягом його місії у Вашингтоні.

Зокрема, Посол наголосив на важливості визнання Голодомору геноцидом у Штатах й розповів про труднощі, які спіткали команду, коли та працювала над цим завданням.

“Спершу я зустрівся з керівниками Світового конгресу українців і керівниками українських організацій з різних країн. З’ясував, чому цього досі не вдалося зробити. Мені розповіли, як це відбувалося при попередніх спробах і що стало на заваді.

За визнання Голодомору геноцидом була справжня боротьба.

Ідея полягала в тому, щоби, насамперед, пояснити важливість цього питання нашим партнерам із єврейських організацій США, з інших діаспор. Ви знаєте, що свого часу було насторожене ставлення до визнання Голодомору геноцидом і виведення цієї трагедії на рівень із Голокостом євреїв. Щиро вдячний, що єврейські організації в США підтримали нашу ідею.

Ми розуміли, що основна складність (щодо визнання Голодомору геноцидом) буде саме в Конгресі. Згадую, що коли це питання вийшло на рівень Палати представників, почалася дуже серйозна протидія з боку Росії. Речниця російського МЗС тоді виступила із заявою, що це неприпустимо, і почався активний тиск з усіх боків. 

Коли ми почали просувати ідею визнання Голодомору 1932-1933 рр. в Україні геноцидом, активізувались дії пранкерів. Після моїх зустрічей із губернаторами штатів, які приймали відповідні прокламації, на їхні акаунти у Twitter, Facebook одразу заходили боти й починався потік критики. Були також дзвінки пранкерів, які представлялися послом України в США і говорили, що ми з вами зустрічалися, скасуйте своє рішення. За нами просто не встигли, і ми спільними діями, разом з українською владою, з українськими організаціями в США змогли добитися поставлених цілей”,— розповів  Валерій Чалий, Посол України в США.