Презентація книги «Українські державники: Володимир-Юрій Данилів»

27 Листопада 2021

Із вітальним словом до присутніх звернулася генеральна директорка Музею Голодомору Олеся Стасюк: “Саме цього року Україна і світ дізналися, що комуністичним тоталітарним режимом було знищено десять з половиною мільйонів українців. Закликаю усіх завтра, 27 листопада, о 16 годині, запалити свічку пам’яті у вікні, вшанувавши пам’ять невинно вбитих українців під час  Голодомору-геноциду”.

Опісля Володимир Сергійчук, голова Міжнародної асоціації дослідників Голодомору-геноциду, завідувач кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор, розповів присутнім про внесок Володимира-Юрія Даниліва у викриття злочинів комуністичного тоталітарного режиму, зокрема про Голодомор 1932-1933 років, який ретельно приховував комуністичний тоталітарний режим. “Завдяки організаторському хисту, а також матеріальній підтримці Володимиру-Юрію Даниліву протягом п’яти років вдалося організувати трибунал над організаторами Голодомору-геноциду, який одержав назву “Міжнародна комісія юристів”. Вона разом із комісією конгресу США, яку очолював Джеймс Мейс, зробила ту роботу, яка змусила визнати радянський союз визнати факт Голодомору”.

Наприкінці заходу до присутніх звернулася Андрійка Данилів, донька Володимира-Юрія Даниліва, президентка Фундації імені Володимира-Юрія Даниліва. Вона подякувала Музею Голодомору й автору книги за увагу до постаті її батька: “Наш батько багато працював над тим, аби світ визнав цей злочин як геноцид нації, а професор Сергійчук написав чудову й змістовну книгу про нього. Щиро дякую вам за цю презентацію”.