Презентація монографії «Жінки та Голодомор-геноцид, жертви, очевидиці, призвідниці»

24 Листопада 2019

22 листопада  2019 року  в Музеї Національного університету «Києво-Могилянська академія»  відбувся круглий стіл – презентація монографії  «Жінки та Голодомор-геноцид, жертви, очевидиці, призвідниці» (за редакції Вікторії Малько)

Серед учасників круглого столу були  Микола Кочерга, голова Української фундації українського геноциду США (Чикаго) та Вікторія Малько, PhD з  педагогіки, викладач університету штату Каліфорнія, редактор презентованої книги.

У дискусії про Голодомор як злочин геноциду згідно з міжнародним правом, а також намір вчинити геноцид та геноцидні дії взяли участь Мирослава Антонович, PhD з  права, доцент НаУКМА, Юрист-міжнародник, керівник Центру міжнародного захисту прав людини та Володимир Василенко, доктор юридичних наук, професор НаУКМА, Надзвичайний і поважний посол України.

У обговоренні видання взяло участь широке представництво Національного музею Голодомору-геноциду: генеральний директор Олеся Стасюк, перший заступник Ірина Батирєва, директор Інституту дослідження Голодомору Віктор Брехуненко, співробітники інституту Світлана Старовойт та  Дмитро Байкеніч.

Генеральний директор Олеся Стасюк відзначила: «Для нас є важливі усі дослідження з тематики геноциду українського народу, але  надважливими сьогодні є саме праця українських істориків. У вітчизняних науковців  є незрівнянна перевага перед іноземними  – велика кількість документів   центральних  та обласних архіві України, які й мають бути основою для систематичного наукового аналізу, інтерпретації та введення до наукового обігу».