Презентовано роботу Андрія Іванця про підтримку релігійними організаціями РФ геноцидної війни в Україні

17 Травня 2023

У середу, 17 травня, в Українському кризовому медіа-центрі презентовано дослідження провідного наукового співробітника Національного музею Голодомору-геноциду Андрія Іванця «Підтримка «традиційними» релігійними організаціями РФ агресивної та геноцидної війни Росії проти України», яке нещодавно вийшло друком.

У презентованому дослідженні аналізується ставлення до геноцидної і агресивної війни Росії проти України «традиційних» російських релігійних організацій, яке вони продемонстрували під час фази широкомасштабної агресії з лютого 2022 р. до початку 2023 р. У РФ до «традиційних» релігій належать – православ’я, іслам, буддизм та іудаїзм. Переважна більшість з них, як наголошує автор, є залученими до процесу обґрунтування потреби війни проти України, її сакралізації, приховування агресивних дій Росії та вчинення нею інших тяжких злочинів, створення передумов для геноциду української нації.

«Росія прагне використати всі можливості для підкорення України та знищення Української держави. Оскільки українці і росіяни мають досить високий рівень релігійності серед народів Європи, то держава-агресор прагне використати релігію як один з інструментів експансії, – наголосив під час презентації автор роботи Андрій Іванець. – Водночас є різниця у ступені залученості «традиційних» релігійних організацій до підтримки війни проти України і навіть маємо випадок її засудження з боку лідера буддистів Калмикії. Важливо знайти механізми, які б зупиняли або мінімізували інструментальне використання Росією релігії у злочинних цілях. Тому в дослідженні запропоновано цивілізованим державам і міжнародним організаціям, релігійним об’єднанням та авторитетам деякі заходи реагування на співучасть релігійних організацій Росії в агресивній війні проти України та геноциді української нації».

Рецензент видання – президент Центру релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних стосунків, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інститут філософії імені Г. С. Сковороди Ігор Козловський наголосив, що «це масштабне і важливе дослідження, тому що зрозуміти природу рашизму без релігійного фактору неможливо». «Під час формування путінізму й ідеології рашизму взагалі релігія стає фактично частиною ідеологічної машини російської держави як імперії», — зазначив він.

Завідувач відділу історії Голодомору та штучних масових голодів Музею Голодомору Дмитро Білий, який теж є рецензентом дослідження, провів історичні паралелі, як упродовж століть російська держава використовувала релігію собі на користь і наголосив, що «диктатура не може існувати, якщо релігія не є під її контролем».

Ознайомитись із дослідженням можна на нашому сайті. Посилання тут.