Розпочало роботу журі Конкурсу «Пам'ять майбутнього»!

7 Серпня 2019

У квітні 2019 року наш музей оголосив Конкурс дитячої художньої творчості «ПАМ’ЯТЬ МАЙБУТНЬОГО» до 86-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. Проект започатковано з метою вшанування пам’яті жертв Голодомору. Його місією є поширення знань про трагічні сторінки історії нашої країни, запобігання повторенню злочину геноциду, сприяння самоідентифікації, захист прав людини, протистояння дискримінації та порушенню прав людини.

1 липня було завершено прийом заявок на участь у конкурсі. На розгляд журі надійшло понад 300 робіт учасників з 23 областей України, у тому числі від переселенців з Криму та окупованих районів Донбасу. Також ми отримали заявки від юних художників з Республіки Білорусь та Туреччини.

Розпочало роботу журі Конкурсу до якого увійшли експерти сучасного мистецтва, мистецтвознавці, художники, історики та представники Організатора.

Голова журі:

Євген Карась, арт-експерт, колекціонер, галерист. Голова експертної ради Міністерства культури України з питань сучасного мистецтва, засновник Карась Галереї.

Члени журі:

• Іван Васюник, Голова Наглядової Ради Міжнародного благодійного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору.
  • Олекса Руденко, Заслужений художник України, доцент кафедри графіки видавничо-поліграфічного інституту Національного технічного університету України «КПІ».
  • Ігор Якубовський, кандидат архітектури, заступник директора Інституту дослідження Голодомору.
  • Діана Клочко, мистецтвознавиця, лекторка, членкиня AICA (Міжнародна асоціація арт-критиків) і українського Пен-клубу.
  • Наталія Борисенко, член Національної спілки художників України, директор арт-студії «Художня майстерня».
  • Юлія Коцур, кандидат історичних наук, завідувач інформаційно-видавничого відділу Музею Голодомору.

«Тільки почав переглядати малюнки. Я вражений, хоча десятки років беру участь в складі журі різних дитячих конкурсів. Думаю, ви теж здивуєтесь рівнем і стилем художніх прийомів, силою передачі болю, суму і переживань», – прокоментував перші враження від робіт, які беруть участь у конкурсі, голова журі – Євген Карась.