Розпочато процес повернення вулиці Лаврській імені Івана Мазепи
Комісія з найменувань при Київському міському голові схвалила петицію щодо повернення вулиці Лаврській, на якій розташований наш музей, імені Івана Мазепи. Цю петицію ми теж підтримували та просили вас долучитися до її підписання.
Нагадаємо, що наш музей розпочинав свою історію саме на вулиці, яка носила ім’я Івана Мазепи. На цій же вулиці розташовується Києво-Печерська лавра, де довгий час заправляв Московський патріархат. В 2010 році перед приїздом до Києва патріарха РПЦ Кіріла (Володимира Гундяєва) церковники протиснули через тодішнього президента Януковича і мера столиці Черновецького незаконне рішення, згідно з яким частину вулиці Івана Мазепи перейменували на Лаврську. Тобто в обхід усіх процедур і здорового глузду зробили приємне російському патріарху, аби той не відчував дискомфорту, відвідуючи лавру.
І ось нарешті дано старт зворотньому процесу. Тепер, після схвалення петиції, питання перейменування вулиці Лаврської від площі Слави до вулиці Добровольчих батальйонів на вулицю Івана Мазепи буде винесено на громадське обговорення. А потім – на розгляд Київради.
Дякуємо всім, хто ініціював і підтримував це рішення! Віримо, що історичну справедливість буде відновлено!
Нагадаємо, що гетьман Іван Мазепа (1639—1709) заслуговує бути вшанованим саме на цій вулиці. Лише на території Києво-Печерської лаври коштом Івана Мазепи були відновлені Троїцька Надбрамна церква (збудована у 1106–1108 роках), Успенський собор (1073–1089), збудована церква Всіх Святих над Економічною брамою (1696–1698). Також його коштом було зведено Кам’яний мур лаври (1696–1701) та Військовий Микільський собор (1690-1696), що стояв на сучасній площі Слави і був зруйнований більшовиками в 1934 році.
На головному фото: Гіпотетичний портрет гетьмана, створений за допомогою криміналістів, від проекту “Україна. Повернення своєї історії”.