Підтримайте петицію про перейменування вулиці Лаврської на Івана Мазепи

17 Січня 2023

Друзі, Музей Голодомору може змінити свою адресу. Ні, ми не переїжджаємо. Ми лише підтримуємо ініціативу громадськості про перейменування вулиці Лаврської на вулицю Івана Мазепи. Відповідну петицію вже створено на сайті Київради.

Нагадаємо, що першопочатково наш музей будувався на вулиці, яка носила ім’я Івана Мазепи. На цій же вулиці розташовувався Києво-Печерський заповідник. Це дуже не подобалося церковникам з керівним центром у москві. І в 2010 році вони таки протиснули через Януковича і Черновецького незаконне рішення, згідно з яким вулицю Івана Мазепи поділили на дві частини і ту, що починається від площі Слави, перейменували на Лаврську.

В коментарі до петиції її автор Андрій Лупак, наголошує, що видатний гетьман і щедрий меценат Іван Мазепа заслуговує на достойну вулицю на його честь саме в цьому місці. Лише на території Києво-Печерської лаври коштом Івана Мазепи були відновлені Троїцька Надбрамна церква (збудована у 1106–1108 роках), Успенський собор (1073–1089), збудована церква Всіх Святих над Економічною брамою (1696–1698). Також його коштом було зведено Кам’яний мур лаври (1696–1701) та Військовий Микільський собор (1690-1696), що стояв на сучасній площі Слави і був зруйнований більшовиками в 1934 році.

Тому просимо вас, друзі, підтримати петицію щодо перейменування.

Проголосувати можна на сайті петицій за покликанням або у додатку Київ Цифровий/Більше сервісів/Електронна демократія/Петиції.