У Будапешті відкрилася виставка Музею Голодомору

28 Листопада 2023

У рамках вшанування в Угорщині 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні 25 листопада 2023 року в Центрі української культури та документації міста Будапешт відкрилася виставка «Голодомор – совєтський геноцид українців», присвячена причинам та наслідкам штучного голоду тоталітарної радянської влади проти українців. Про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбуці Посольство України в Угорщині.

Матеріали виставки, створеної Національним музеєм Голодомору-геноциду, були  перекладені на угорську мову зусиллями Комітету національної памʼяті Угорщини.

З промовами до відвідувачів заходу звернулися голова Державного самоврядування українців Угорщини Ярослава Сабо, голова Світової федерації українських жіночих організацій, членкиня правління Світового конгресу українців, голова Товариства української культури в Угорщині Ярослава Хортяні, заступник генерального директора Комітету національної памʼяті Угорщини Адам Дерган та директор Департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Роман Молдавчук.

Від Посольства України в Угорщині перед присутніми виступила радник Вікторія Свереняк, яка провела паралелі між Голодомором-геноцидом 1932-1933 років в Україні та нинішньою геноцидною війною росії проти України, а також наголосила на важливості пам’ятати наше трагічне минуле та поширювати інформацію про злочини радянської влади і рашистського режиму.

У рамках заходу також пролунав вірш «Тридцять третій» Олени Плетєнцової у виконанні керівника Українського національного театру в Угорщині Олександри Корманьош та «Реквієм» Ендрю Ллойда Веббера у виконанні вокального дуету Романа Меденці та Вікторії Вороніної.

Нагадаємо, влітку цього року в Будапешті відбулася аналогічна виставка. Вона була відкрита в співпраці музею з Комітетом національної пам’яті Угорщини.

Фото надані Комітетом національної пам’яті Угорщини.