Виставка «Незасуджений геноцид українців повторюється» у Бухаресті
У четвер, 15 грудня, Посольство України в Румунії у партнерстві з Національним музеєм Голодомору-геноциду та Музеєм жахів комунізму в Румунії відкрили виставку «Непокараний геноцид українців повторюється». Ознайомитися з нею можна в Національній бібліотеці Румунії, що в Бухаресті. Про це повідомило Посольство України в Румунії на своїй сторінці у фейсбуці. Виставка розповідає про Голодомор-геноцид українців в 1932-1933 роках, вчинений сталінським режимом, та нову загарбницьку війну росії проти України, яку розпочав путінський режим.
Посол України в Румунії Ігор Прокопчук, відкриваючи виставку, зазначив, що як у 1932–1933 роках сталінський режим, так і сьогоднішній кремлівський режим вчиняють на території України масові та системні злочини проти цивільного населення з наміром повністю або частково знищити Український народ та ліквідувати українську державність. Такі дії визначаються геноцидом.
«Визнання державами світу Голодомору 1932–1933 років актом геноциду Українського народу є питанням історичної правди, потужним внеском у консолідацію міжнародних зусиль, з засудження терору, тоталітарних режимів та злочинів тоталітаризму, а також відстоювання спільних цивілізаційних цінностей демократії, основоположних прав і свобод людини», – йдеться в дописі Посольства.
Нагадаємо, наприкінці листопада Румунія визнала Голодомор в Україні 1932-1933 років злочином проти Українського народу та людяності. Посол України в Румунії Ігор Прокопчук привітав це рішення Парламенту Румунії. Водночас він наголосив на необхідності наступного кроку – визнання Румунією Голодомору геноцидом Українського народу.
Посол України привернув увагу, що у день відкриття виставки, 15 грудня, Європейський парламент ухвалив відповідну резолюцію.
В ході відкриття виставки своєю особистою історією перебування в окупації на Чернігівщині та порятунку, поділилася громадянка України, яка знайшла прихисток в Румунії.
У заході, як повідомляє Посольство, взяли участь представники культурних інститутів країн Європи, академічних кіл Румунії, переміщені на території Румунії громадяни України та представники мас-медіа.
Фото – Посольство України в Румунії.