У Кожанці встановили пам’ятник жертвам Голодомору

29 Листопада 2019

23 листопада в с. Кожанка Фастівського району Київської області було урочисто відкрито пам’ятний знак односельцям – жертвам Голодомору. Ініціаторами його встановлення були Зіновій Іванович Масло і Тамара Михайлівна Бедренко, які дітьми пережили Голодомор. 91-річна Тамара Михайлівна Бедренко звернулася до присутніх  зі словами вдячності й закликом перейняти естафету збереження пам’яті про односельців – жертв Голодомору, не допустити повторення подібного злочину. Під час Голодомору село Кожанка заносилося на “чорну дошку“, тому в селі було вбито голодом понад 900 осіб, хоча згідно з актовими записами смертей, які збереглися не повністю, кількість жертв утричі менша. Тамара Михайлівна згадала про кропітку роботу з встановлення імен загиблих, яку провів Зіновій Масло, й висловила глибокий жаль, що він тільки пару місяців не дожив до урочистого відкриття пам’ятника – його серце перестало битися на 98-му році життя.

Пам’ятний знак було побудовано на кошти селищної ради та ГО “Всеукраїнська правозахисна організація “Меморіал” імені Василя Стуса”, за сприяння Національного музею Голодомору-геноциду. На відкритті виступили заступник голови Фастівської РДА Володимир Куценко, виконувачка обов’язків Кожанського селищного голови Наталія Поспішна, заступник директора Інституту долідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Ніна Лапчинська, громадські активісти села.