У Києві відбудеться публічний діалог “Геноцидна війна Росії проти України і релігія”

17 Квітня 2023

18 квітня 2023 р. в Києві відбудеться публічний діалог “Геноцидна війна Росії проти України та релігія: зовнішньо- та внутрішньополітичні аспекти”.

Коли: 18 квітня об 11:00
Де: Укрінформ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, зала 2
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу

Організатори заходу: Національний музей Голодомору-геноциду, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, громадська організація “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”, редакція газети “Кримська світлиця”, група гуманітарної політики Експертної мережі Кримської платформи, Крайова Рада Українців Криму, Таврійська гуманітарна платформа.

До участі у публічному діалозі запрошені науковці, аналітики,  представники органів державної влади, дипломатичного корпусу та релігійних організацій.

На заході планується обговорення наступних тем:

• використання Росією релігії як інструменту обґрунтування, підтримання та реалізації агресивної та геноцидної війни проти України;
  • квазірелігійна риторика представників держави-агресора як елемент антиукраїнської пропаганди;
  • релігійні організації України і проблема захисту та відновлення суверенітету й територіальної цілісності держави;
  • відповідальність релігійних лідерів та організацій за співучасть в агресивній та геноцидній війні Росії проти України;
  • миротворчий потенціал релігійної дипломатії.

Росія для мобілізації свого населення до участі у війні проти України та спроб виправдати цей злочин використовує широкий інструментарій, серед якого особливе місце займають релігійні організації. Учасники публічного діалогу обговорять питання підтримки релігійними структурами рф агресії і геноциду, реагування міжнародного співтовариства на такі дії, вплив релігійного фактора на ситуацію в Україні, яка веде оборонну війну. Зокрема, буде, зокрема, представлена аналітична доповідь “Підтримка “традиціними” релігійними організаціями РФ агресивної і геноцидної війни Росії проти України (24.02.2022 — поч. 2023 р.)

У заході планують взяти участь:

І експерти:

1. Іванець Андрій, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду, к.і.н. Підтримка «традиційними» релігійними організаціями РФ агресивної та геноцидної війни Росії проти України.
  2. Щекун Андрій, головний редактор газети «Кримська світлиця», координатор групи гуманітарної політики Експертної мережі Кримської платформи. Вітальне слово.
  3. Майоров Максим, співробітник Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Вітальне слово.
  4. Козловський Ігор, президент у Center of Religious Science Research and International Spiritual Relations.
  5. Кіккас Микола, юрист ГО «Регіональний центр прав людини», адвокат. Характеристика основних наративів антиукраїнської релігійної пропаганди як засобу здійснення агресії.
  6. Підгорна Дарина, експертка ГО «Регіональний центр прав людини».
  7. Васьківська Надія, експертка ГО «Регіональний центр прав людини». Юридична кваліфікація релігійної пропаганди за міжнародним правом.
  8. Потапова Валентина, голова Центру громадянської просвіти «Альменда». Роль релігійних організацій в системі знищення української ідентичності школярів на тимчасово окупованих територіях України.
  9. Володимир Хорошевський, помічник члена Палати лордів Великобританії Моріса Глазмана, експерт групи гуманітарної політики Експертної мережі Кримської платформи
  10.  Кравченко Евеліна, кандидат історичних наук експертка групи гуманітарної політики Експертної мережі Кримської платформи. Наукове вивчення історії раннього християнства в Криму, як фактор протидії дезінформації.
  11.  Левченко Олександр, посол України в Хорватії 2010-2017 рр., історик, експерт Крайової Ради Українців Криму.
  12.  Яковлєв Андрій, експерт РЦПЛ. Право на свободу релігії і церковний колабораціонізм
  13.  Білий Дмитро, завідувач відділу історичних досліджень Національного музею Голодомору-геноциду, професор, д.і.н. Переслідування українських релігійних організацій та лідерів на окупованій частині Донбасу у 2014 році.

ІІ. Представники релігійних організацій:

1. представник ПЦУ (поки не повідомили ім’я)
  2. Муфтій Криму Айдер Рустемов
  3. Муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов
  4. Головний рабин України Моше Азман
  5. Представник УГКЦ (немає відповіді)

ІІІ. Представники державних органів влади:

1. Перший заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Войналович
  2. Постійна Представниця Президента України в АР Криму Таміла Ташева

Можлива участь надзвичайного і повноважного посла Великобританії Мелінди Сіммонс і працівника Посольства США

Оргкомітет публічного діалогу