У Музеї Голодомору відбулися збори трудового колективу

6 Квітня 2023

3 квітня 2023 року стало відомо, що Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області виніс рішення про поновлення на посаді Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Олесі Стасюк, звільненої наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 24.06.2022 р.

З цього приводу 6 квітня 2023 р. у Національному музеї Голодомору-геноциду відбулися збори трудового колективу та керівництва музею. На зустрічі з трудовим колективом були також присутні Заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Катерина Чуєва та радниця Міністра Людмила Зелінська. Заступниця Міністра Катерина Чуєва повідомила присутнім про рішення суду та правові умови і обставини, за яких воно вступає в дію. Зокрема, в рішенні суду йдеться, що воно набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана Міністерством культури та інформаційної політики України до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення. Катерина Чуєва повідомила, що Міністерство культури та інформаційної політики України як Відповідач по цій справі має намір подавати апеляцію на рішення суду, аби відстояти свою позицію.

Виконуюча обов’язки Генерального директора Леся Гасиджак повідомила колективу, що присутність Стасюк О. в музеї в жодній іншій ролі окрім як відвідувача неможлива до того моменту, поки не буде видано наказ МКІП про її призначення/поновлення на посаді. Також вона запевнила колектив, що немає жодних обставин, які б зупинили роботу Національного музею Голодомору-геноциду і закликала всі відділи до продовження реалізації плану роботи на 2023-й рік та функціонування у штатному порядку.

Разом з тим, музейники та науковці Національного музею Голодомору-геноциду оприлюднили окрему заяву зі своєю позицією у зв’язку з рішенням суду першої інстанції щодо поновлення на посаді Генерального директора Олесі Стасюк.