У Музеї Голодомору вручили Відзнаки блаженного священномученика Омеляна Ковча

29 Листопада 2023

У Музеї Голодомору 28 листопада відбулася Церемонія вручення Відзнаки блаженного священномученика Омеляна Ковча — вперше від початку повномасштабного вторгнення. Подія розпочалася зі вшанування жертв Голодомору біля скульптури «Гірка пам’ять дитинства».

Цьогорічними лауреатами Відзнаки стали: військова парамедикиня Катерина Поліщук («Пташка»), військові капелани о. Юрій Логаза, о. Сергій Дмитрієв, пастор Геннадій Мохненко, колишній імам Саїд Ісмагілов, а також увесь польський народ в особі Президента Анджея Дуди.

Відзнаки лауреатам вручили: Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, голова Комітету вшанування священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник та члени комітет Данило Лубківський та о. Стефан Батрух. За Катерину («Пташку») нагороду отримала її мама Світлана Поліщук, за польський народ — в.о. Посла Польщі в Україні п. Аґнєшка Ґуральська.

Блаженніший Святослав наголосив, що цьогорічні лауреати продемонстрували героїчну людяність під час війни. «Ми вшанували молоду дівчину — «Пташку», яку сьогодні знає весь український народ. Ми вшанували польський народ — не державу, не інституцію, а звичайних людей, які спонтанно відчинили свої домівки для українців. Ми вшанували військових капеланів різних Церков, навіть різних релігій, які, як отець Омелян Ковч, серед пекла війни бачать Бога і на нього вказують нашим військовослужбовцям. Ми пишаємося, що справа отця Омеляна продовжується, а це означає, що Україна перемагає», — наголосив Предстоятель.

Український священник Омелян Ковч із Косівщини рятував у роки Другої світової війни євреїв. За це був ув’язений у концтаборі Майданек, де продовжував своє душпастирство. Помер у табірному шпиталі в лютому 1944-го. У 2001 році під час візиту до України Папа Іван Павло ІІ проголосив отця Омеляна Ковча блаженним священномучеником. У 2010 році було засновано Відзнаку блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Фото: Олександр Савранський