У Музеї побували журналісти телеканалу ICTV

26 Жовтня 2023

25 жовтня в Музеї Голодомору побувала знімальна група телеканалу ICTV та записала коментар до сюжету про діячів, які намагалися розповісти світові правду про Голодомор в Україні.

Завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Михайло Костів розповів про діяльність валійського журналіста Гарета Джонса, який одним із перших розповів правду про Голодомор. Діяльність Гарета Джонса помітно вплинула на поширення інформації про Голодомор. Незважаючи на спроби СРСР приховати ситуацію в Україні в 1932–1933 роках, цей журналіст, побачивши реальний стан справ на власні очі, не побоявся про це розповісти.

Також Михайло Костів розповів про Дмитра Солов’я й Олександра Шульгина, авторів перших праць з історії Голодомору. У книзі «Стежками на Голготу», опублікованій у США в 1952 році, Дмитро Соловей подав, зокрема, записане у 1949 році в Німеччині оповідання-свідчення Івана Климка про розкуркулення та Голодомор. Водночас Олександр Шульгін активно поширював за кордоном інформацію про колоніальну політику СРСР щодо України. У співпраці з іншими українськими емігрантами він намагався підняти питання допомоги українцям на рівні Ліги Націй. У його праці «Без території», виданій у 1934 році в Парижі, Шульгін опублікував важливі документи про діяльність діаспори в цьому напрямку.