У МВС презентували електронну мапу зі справами Голодомору 1932-1933 років
На порталі МВС України розміщена мапа, яка відображає географію випадків канібалізму, які були зафіксовані і задокументовані під час Голодомору 1932-1933 рр. радянськими каральними органами. Про це повідомляє МВС України.
Минулого року МВС у співпраці з Музеєм Голодомору було оцифровано відповідні архівні документи. Спеціалісти МВС розробили електронну мапу та нанесли на неї електронні копії архівних кримінальних справ. Електронний ресурс унаочнює масштаби та жахіття злочину геноциду, вчиненого проти українців комуністичним режимом на чолі зі Сталіним.
Ознайомлення з такою інформацією, переконана державний секретар МВС Інна Ящук, є важливим для розуміння рівня приреченості та безвиході голодуючих, до якої призвела політика московського комуністичного тоталітарного режиму. Відтак в МВС вирішили змінити ситуацію, відкривши світу страшну правду.
Державний секретар МВС Інна Ящук
Тому до 1022 кримінальних справ, оцифрованих у співпраці з нашим музеєм, МВС додало інформацію про ще понад 1000 справ про людоїдство, які були знищені у 1956 році, але збереглась коротка інформація у так званих вибіркових списках на знищення. Тепер разом – це вже майже 2050 трагічних історій.
«Сьогодні ми презентуємо мапу Голодомору. Таким чином, ми забезпечуємо виконання вимог закону про доступ до архівів репресивних органів комуністичного режиму. Відтепер забезпечено вільний доступ дослідників та громадськості до оцифрованих матеріалів», – наголосила Інна Ящук.
Залучений до проєкту комплекс документів є оригінальним та потужним джерелом для мультидисциплінарних досліджень Голодомору.
За допомогою інструментів електронної мапи прослідковується, що поширення канібалізму чітко співпадає з географією найбільш постраждалих внаслідок Голодомору регіонів, яка раніше була визначена українськими науковцями. Це в черговий раз підтверджує особливості геноцидної політики радянської імперії щодо України та спростовує російський міф про загальносоюзний голод в СРСР.
Учасник проєкту, керівник аналітичного управління департаменту комунікації МВС Андрій Загорулько представив учасникам заходу тематичний розділ порталу МВС про Голодомор і розповів, що на мапу Голодомору також були нанесені дані про канібалізм зі свідчень, опублікованих у томі Національної книги пам’яті Голодомору по Київській області. Це дозволило верифікувати частину усноісторичних свідчень та виявити випадки, які не були зафіксовані каральними органами.
«На мапі ми побачили, де хлібозаготівлі були найсуворішими. Тут є що досліджувати, можна проводити кореляції із селянським повстанським рухом, особливо південної Київщини – сучасної Черкащини. Тому оприлюднені архівні справи є цінним джерелом для дослідження», – заначив він.
Завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Національного музею Голодомору-геноциду Михайло Костів подякував МВС, зокрема архівістам за сприяння та забезпечення належних умов для оцифрування архівних справ.
Завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Національного музею Голодомору-геноциду Михайло Костів
Фото – МВС України.