У Національному авіаційному університеті відбулася лекція про геноцид

18 Грудня 2023

12 грудня 2023 року в Національному авіаційному університеті (НАУ) старший науковий співробітник екскурсійно-освітнього відділу Музею Галина Голубєва провела інтерактивну лекцію «Геноцид: минуле і сьогодення».

Слухачі дізнались про історію ухвалення Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, її ініціатора Рафаеля Лемкіна, його погляд на Голодомор як геноцид української нації, а також про 10 етапів геноциду, запропоновані дослідником геноциду Грегорі Стентоном, президентом організації Genocide Watch.

Також лекторка розповіла про паралелі між геноцидом 1932–1933 років та подіями російсько-української війни, навела приклади геноцидних дій, які здійснювали комуністи проти українців (зокрема, студенти переглянули фрагменти відеоспогадів свідків Голодомору) та здійснюють російські окупанти зараз, а також акцентувала увагу на проблемі доведення наміру вчинення геноциду, що є основним завданням при визнанні цього злочину.

У лекції була висвітлена діяльність Музею Голодомору зі збереження пам’яті про геноцид, що допоможе не допустити його повторення, зокрема лекторка детальніше розповіла про виставку «Намір», яка нещодавно відкрилася в Музеї.

У заході взяли участь студенти, викладачі та співробітники НАУ.