У Туреччині вшанували жертв Голодомору

28 Листопада 2022

У суботу, 26 листопада, в найбільших містах Туреччини: Анкарі, Стамбулі, Аланії, Анталії, Мармарисі, Самсуні, Коньї, Бодрумі, Коджаелі разом з українцями всього світу, вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років в рамках акції «Запали свічку пам’яті».

Вперше в Анкарі скорботні заходи відбулися в Українському парку, який був відкритий в цьому році. Про це повідомив у фейсбуці Посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Як і 90 років тому, сьогодні кремль намагається зломити нашу волю до перемоги і свободи, тероризуючи мирне населення нашої країни, – йдеться у дописі пана Посла. – Тоді вони використали голод, сьогодні вони прагнуть заморити холодом та голодом, знищити соціально-економічний потенціал України. Часи минають, а методи кремля відрізняються лише пропагандистською обгорткою».

Він наголосив на важливості міжнародної підтримки України в цей непростий час. «Наше завдання також полягає не лише в тому, щоб розгромити окупантів на полі бою, а й у тому, щоб домогтися притягнення рф до відповідальності за свої всі злочини, а також не допустити повторення таких трагічних подій як Голодомор в майбутньому. Важливо, щоб кожна країна, у тому числі Туреччина, визнала події Голодомору, геноцидом Українського народу. Маємо надію та працюємо для того, щоб таке рішення рано чи пізно було прийняте», – зазначив Василь Боднар.

Також Посольство України в Туреччині закликало всіх українців Туреччини доєднатися до акції «Запали свічку» та вшанувати пам’ять жертв злочину режиму кремля.

Нагадаємо, напередодні вшанування 90-х роковин Голодомору-геноциду українського народу в Башкентському університеті (Анкара) провели конференцію щодо злочинів кремля у 1932-1933 роках, в якій взяв участь  доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історичних досліджень Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду  Дмитро Білий. Водночас у закладі відкрилася виставка нашого музею «Незасуджений геноцид українців повторюється».