«Україна сьогодення. Голгофа»: український військовий подарував Музею Голодомору свою картину

26 Січня 2023

Скориставшись нетривалим перебуванням у Києві, захисник України Тарас Бобровський завітав сьогодні до нашого музею, аби зробити подарунок. Це картина його ж авторства під назвою «Україна сьогодення. Голгофа». «Вона  з’явилася під впливом перших масованих обстрілів, які розпочалися з призначенням генерала Суровікіна командувачем російських військ, поділився автор.   На своїй картині я зобразив стовп із обірваними дротами, як нагадування про сьогоднішні реалії. Водночас він схожий на хрест, який ми не одне століття несемо лише тому, що маємо поруч такого сусіда. Це наше прокляття, наша тяжка доля… Крім того цей хрест образ тяглості трагічних подій: від Голодомору і до сьогодення».

Прикметно, що передача картини відбулася в день чергового масованого обстрілу України, якими росія холоднокровно продовжує тероризувати мирне населення наших міст і сіл.  

Родину Тараса Бобровського, який народився у Львові, а виріс у Рівному, Голодомор не торкнувся, бо рідні мешкали на територіях ще не окупованих більшовиками. Проте з приходом совєтів рідня все ж зазнала утисків і репресій частина родини була виселена з рідних місць. Не оминув російський терор і нинішнє покоління. Аби захистити свою країну, Тарас Бобровський, який до війни жив і працював у Норвегії, повернувся на Батьківщину та був мобілізований до війська, оскільки за освітою він військовий. 

Автор картини не є професійним художником і запевняє, що живопис його хобі. Він щиро тішиться, що його робота (виконана, де речі, на високому художньому рівні) тепер буде зберігатися в Музеї Голодомору. «Мене підштовхнула до цього добра приятелька, етнограф і засновниця проєкту «Мрії Марії»  Марина Сенчило, за що я їй дуже вдячний.  Розумію, що це було правильне рішення», каже пан Тарас. Ми ж щиро вдячні обом за увагу до нашого музею та чудовий подарунок. 

«Комплектування фондів є однією з основних функцій кожного музею, наголосила Леся Гасиджак, в.о. Генерального директора Музею Голодомору І хоч протягом багатьох останніх років держава не фінансує цю статтю видатків, державна частина Музейного фонду України зростає. За рахунок благодійників і дарувальників. Музей Голодомору не виняток. Для нас велика честь, коли приходить автор і дарує свою роботу. Особливо таку, що є символічним містком між подіями 90-річної давнини, Голодомором, і сучасним геноцидом, який чинить сучасна росія під час війни в Україні».  

Друзі, якщо у вас збереглися фото, документи чи будь-які інші речі, пов’язані з періодом Голодомору-геноциду, або матеріальні докази сучасного геноциду, якщо маєте художні твори на цю тему і готові їх передати Музею, напишіть нам на електронну пошту [email protected], в особисті повідомлення на нашій сторінці у фейсбуці або зателефонуйте за номером +38 044 254 45 12. Збережемо пам’ять разом!