«В музеї Голодомору не страшно, там цікаво!» – Олеся Стасюк в ефірі Суспільного радіо

17 Липня 2019

17 липня 2019 р. генеральна директорка НМ «Меморіал жертв Голодомору» взяла участь у прямому ефірі програми «Сьогодні. Вдень» Першого каналу Суспільного радіо під час якого, розповіла про різні напрямки роботи музею, зокрема про виставку «Голодомор: нищення ідентичності».

«Ми бачимо кожного року тенденцію – кількість відвідувачів нашого музею збільшується… Ми б хотіли, щоб кожен українець відвідав музей і зрозумів, яка ціна нашої ідентичності, яка ціна незалежності нашої країни», – зазначила Олеся Стасюк.

Генеральна директорка музею наголосила на важливості відвідування Меморіалу дітьми різного віку: «В музеї Голодомору абсолютно не страшно, там цікаво! У нас є лекції, майстер-класи для діток 6-10 років, 10- 14 років, а також для дорослих й іноземних громадян… З прикладу знаю, діти, які побували у музеї у 6-7 років, потім приводять туди своїх батьків і розповідають, як їм тут було цікаво робити свічку з воску чи квітку, яка б нагадувала про прабабусю і прадідуся, що пережили  Голодомор, чи про їхніх родичів, які не пережили Голодомор. І для цих дітей це є своєрідним щепленням, вони потім нормально сприймають цю історію, вони переборють той ген страху, підлабузництва до влади…все те, що дала нам радянська окупація за 70 років».

Олеся Стасюк окремо розповіла про проєкт «Голодомор: нищення ідентичності»: «Це виставка про те, що Україна мала до Голодомору, що нас визначало як націю, яка має державотворчі прагнення, яка може стати державою; яка мала досягнення в культурі, науці, освіті, економіці… Оці всі речі ми хотіли показати і розвіяти отой міф, де нам розповідають, що всі досягнення прийшли до нас з совєтами, що до того Україна нічого не мала, орала, сіяла і все на цьому! Абсолютно ні!»

Повний запис програми можна прослухати перейшовши за посиланням!