В Музеї Голодомору з`являться Наглядова та Експертна ради

20 Грудня 2023

19 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Закону України «Про музеї та музейну справу», ініційовані Міністерством культури та інформаційної політики України.

Вони грунтуються на рекомендаціях, наданих канадськими партнерами в рамках співпраці України з Урядом Канади щодо будівництва другої черги Національного музею Голодомору-геноциду та стосуються уточнення і конкретизації роботи самої інституції.

Зокрема, відтепер у Музеї з’являться Наглядова та Експертна ради.

Наглядова рада буде здійснювати нагляд за діяльністю музею, контроль за виконанням генеральним директором своїх обов’язків, дотриманням ним умов контракту, провадженням фінансово-господарської діяльності, надаватиме керівнику музею пропозиції до його роботи та сприятиме залученню додаткових джерел фінансування.

Експертна рада Музею Голодомору координуватиме наукову роботу інституції. Зокрема, надаватиме генеральному директору пропозиції щодо організації та проведення наукових досліджень, інтеграції у світовий науковий простір Національного музею Голодомору-геноциду, розширення та удосконалення міжнародного наукового співробітництва тощо.

Зміни до законодавства мають посилити інституційну спроможність Музею Голодомору та стати запобіжником проти впливу на функціонування Музею політичної ситуації в країні. А найголовніше – наявність згаданих дорадчих органів допоможе в подальшому уникнути маніпуляцій і фальсифікацій з темою Голодомору як такою, що мало місце в історії інституції у 2021 році, коли було оприлюднено як остаточні і єдиноправильні сфальсифіковані та неапробовані в науковому середовищі дані щодо демографічних втрат українців у роки Голодомору.