Відбувся воркшоп «Родовід: шукаємо коріння»
Історія кожного з нас починається з минулого власної родини. Наслідком історичних потрясінь минулого століття стали розірвані родинні зв’язки, втрачені сімейні архіви та документи, а нерідко – й свідоме приховування фактів, які могли б зашкодити нащадкам. Через це більшість із нас знає історію своєї родини лише в межах двох-трьох поколінь – пам’ятає імена дідусів, бабусь, іноді прадідів, але майже нічого не знає про тих, хто жив раніше. Разом із їхніми іменами зникла пам’ять про цілі покоління наших предків, їхнє життя, традиції та досвід. Саме тому сьогодні дедалі більше людей прагнуть відновити свій родовід, щоб повернути імена, історії та зв’язок із власним корінням.
У відповідь на цей запит Музей Голодомору 27 червня презентував відвідувачам свій новий воркшоп «Родовід: шукаємо коріння». Провів його старший науковий співробітник відділу усної історії Голодомору, к.і.н. Роман Молдавський.
«Вивчення й пошук свого коріння дає можливість відкрити історії людей, завдяки яким сьогодні існує ваша родина, відчути зв’язок поколінь і по-новому поглянути на власну історію. Адже, пізнаючи минуле своєї сім’ї, ми краще розуміємо себе, цінуємо досвід предків і зберігаємо пам’ять, яка не повинна загубитися. Кожне генеалогічне дослідження допомагає зберегти не лише національну пам’ять, а й вплітає історію окремої родини в загальноісторичний контекст подій», – наголосив Роман Молдавський.
Під час воркшопу він розповів, з чого слід починати свої дослідження, якими ресурсами користуватися, що варто шукати в архівах, як систематизувати й оформити зібрану інформацію та як застосувати отримані знання для подальших пошуків. Також науковець дав практичні поради, які будуть корисними як новачкам, так і досвідченим дослідникам.
Захід став чудовою нагодою не лише отримати нові знання, а й поставити запитання експерту та обговорити актуальні виклики дослідницької роботи. Слідкуйте за нашими анонсами та долучайтеся до подальших заходів!