Виставка про масовий голод 1946 – 1947 років експонується у Меджибожі

6 Вересня 2019

Протягом вересня для відвідувачів Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» відкрита фотодокументальна виставка «Масовий голод 1946-1947 років в радянській Україні». Виставка експонується в рамках проєкту Національного музею Голодомору-геноциду з передачі на тимчасове експонування в регіони України банерних виставок про Голодомор-геноцид 1932-1933 років, масові штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, репресії проти священиків та інтелігенції.

Друга світова війна належить до трагічних подій, що визначили розвиток історії нашої держави в другій половині ХХ ст. Радянській Україні тоді була відведена прифронтова роль зі всіма кривавими наслідками. Війна пройшла через людські душі і долі. За чотири роки наша земля була виснажена і пограбована, міста і села зруйновані, а людська кров лилася ріками. Після війни населення України сподівалося на покращення ставлення держави до повсякденних потреб знесилених людей. Однак сподівання народу не виправдались. Політика Сталіна, який планував з джерел фінансування сільськогосподарської галузі відбудувати промисловий комплекс СРСР, призвела до чергового масштабного голодування населення Радянської України. Брак трудових ресурсів, вилучення колгоспного збіжжя, символічні виплати на трудодні привели до нестачі продуктів харчування. Українці знову опинилися в «пеклі» – напівголодне існування, важка праця, репресії і переслідування.

Фотодокументальна виставка «Масовий голод 1946-1947 років в радянській Україні» розкриває причини післявоєнного голоду в Україні, показує життя різних верств населення у ці роки та наслідки катастрофи. Особливу увагу у виставці приділено ролі керівництва СРСР і УРСР у доведенні громадян до голодної смерті.