Всеукраїнська наукова конференція

24 Травня 2019

24 травня 2019 р. у місті Херсон відбулась XIV(III) Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Проблеми регіональної історії України», співорганізатором якої, виступив Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».

На відкритті конференції з вітальним словом виступили доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Херсонського державного університету Сергій Аркадійович Омельчук, а також кандидат юридичних наук, доцент, декан історико-юридичного факультету Херсонського державного університету Андрій Аркадійович Казанчан.

Від співорганізаторів конференції до присутніх звернувся доктор історичних наук, професор, директор Інституту дослідження Голодомору, філіалу Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Віктор Анатолійович Брехуненко.

Згодом з доповіддю «Ніжинська газета «Нове село» як інструмент приховування правди про Голодомор-геноцид» виступив співробітник Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Михайло Богданович Костів.

Учасники конференції переглянули документальний фільм «Територія Голодомору: пам’ять невмируща», знятий Канадським музеєм прав людини. У фільмі досліджено роль засобів масової інформації у подоланні мовчання навколо випадків порушення прав людини, одним з яких і був геноцид українців – Голодомор.

Під час відкриття конференції в рамках музейного проекту «Книги для 100 університетів і бібліотек України: боротьба за свідомість» читачам Херсонської універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара було передано сучасні наукові та науково-популярні видання  з історії України ХХ ст., зокрема про геноцид української нації – Голодомор 1932-1933 рр.