Вийшов друком буклет «Музейні історії»

27 Грудня 2023

В останні дні року ми отримали з друкарні наш новий буклет для дітей «Музейні історії». Підготував його екскурсійно-освітній відділ нашого Музею – Галина Голубєва, Ольга Вигодованець, Яна Городняк. Малюнки коміксів створила Єва Чернухіна, а втілила задум у яскравий і цікавий продукт для дітей дизайнерка Вікторія Односум.

«Дуже часто в музеї ми стикаємось з проблемою відсутності дитячої літератури про Голодомор. Але ж діти – наші основні відвідувачі, оскільки ми працюємо зі шкільними або сімейними екскурсіями, – розповідає одна з авторок буклету Галина Голубєва. – За останній рік ми підготували сімейний майстер-клас «Дерево життя» та відеоекскурсію для молодших школярів. Освітня програма Музею Голодомору вже третій рік представлена на фестивалі «NEOсвітній Арсенал» і завжди популярна серед відвідувачів. Тому ідея освітнього буклета для наймолодших, який розповідав би і про Музей, і про історію Голодомору, виникла не на порожньому місці. Тобто, ми відчували запит від відвідувачів на таке видання і самі мали бажання його створити».

Буклет не мав повторювати екскурсію або перетворюватись на шкільний підручник. Назва «Музейні історії» відображає його зміст – це історії експонатів, що зберігаються в фондах і, розповідаючи про конкретних людей, водночас знайомлять читачів з перебігом подій Голодомору.

Серед тем, насамперед, – боротьба українців за свої права та незалежність, яка продовжувалась навіть тоді, коли надії, здавалося б, не було. І, звісно, в буклеті проводимо паралелі з сучасними подіями, коли українці знову змушені відстоювати свою незалежність, знову брати зброю до рук, щоб зберегти Україну.

«Враховуючи вік наших читачів, ми трохи знайомимо їх з термінологією, пояснюємо, що таке Голодомор, геноцид, коли і ким був вчинений цей злочин, які його причини», – додає Галина Голубєва.

А ще буклет можна розгорнути як плакат і завдяки схемі дізнатись більше про символічне значення основних об’єктів території Музею.

«Музейні історії» орієнтовані на цільову аудиторію 9-13 років. Але ми впевнені, що видання буде цікавим і дорослим, і дітям молодшого віку, адже усі історії проілюстровані коміксами.

Буклет – уже в нашій сувенірній крамничці!

Вартість – 20 гривень.

Як придбати, якщо ви в іншому місті

Щоб придбати буклет онлайн, напишіть нам на пошту [email protected]  лист, вказавши скільки примірників хочете купити. Вам скинуть реквізити для оплати. Ви оплачуєте рахунок, надсилаєте нам квитанцію та адресу, на яку відправляти замовлення. Після надходження коштів на рахунок музею, вам відправлять замовлення. Пересилання – за рахунок замовника!