З Днем Соборності України!

22 Січня 2024

22 січня ми згадуємо одразу дві важливі дати з української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки 1918 року та проголошення Акту Злуки українських земель, що відбулося цього ж дня, але роком пізніше. Об’єднання УНР та ЗУНР в соборну державу увінчало прагнення українців, розділених кордонами імперій, до єднання та створення власної незалежної соборної держави. Ця подія повністю руйнує твердження російської пропаганди про те, що українські землі вперше об’єднав Сталін у 1939 році.

«Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина; Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народня Республіка», – проголошував Універсал Директорії УНР про Злуку від 22 січня 1919 року.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Саме вони і є метою нашої Перемоги та запорукою існування нації.

Водночас історія нас вчить: щоб здолати ворога, маємо гуртуватися. Єднаймося, друзі! Наша єдність – наша зброя!